Czy jestem już od pierwszego opakowania chroniona skutecznie przed ciążą?

Witam! Mam pytanie: 1 tabletkę antykoncepcyjną przyjęłam jak sie okazało w 1 dniu plamienia. Właściwą miesiączkę, obfitą dostałam w 7 dniu przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych. Czy w związku z powyższym mam dokończyc rozpoczety blister 1 opakowania tabletek czy mam kontynuować przyjmowanie tych tabletek do końca? A nastepnie po 4 dniowej przerwie rozpocząć nowe opakowanie ( 24+ 4 placebo).? Czy w związku z powyższym jestem już od pierwszego opakowania chroniona skutecznie przed ciążą?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli nie ma Pani pewności, czy pierwszą tabletkę przyjęła Pani pierwszego dnia miesiączki, to pierwszy cykl z tabletkami warto uznać za niezabezpieczony. Po drugie jeśli już Pani rozpoczęła przyjmowanie tabletek, proszę to kontynuować. Po 24 przyjętych tabletkach proszę przyjąć 4 tabletki placebo, a następnie rozpocząć kolejne opakowanie.