Czy jeden blister tabletek antykoncepcyjnych chroni przed ciążą?

Dzień dobry. Mam pytanie: nie mam pewności czy 1 tabletkę z 1 blistra pigułek antykoncepcyjnych przyjęłam 1 dnia miesiączki czy plamienia. w związku z powyższym w obecnym cyklu rozumiem, że nie jestem w pełni chroniona przed ciążą. Jeżeli skończę przyjmować całe obecne opakowanie i przyjmę 1 tabletkę z 2 blistra to będę już normalnie chroniona? Czy 1 tabletka 2 opakowania w pełni zabezpieczy mnie przed ciążą biorąc pod uwagę fakt, że 1 blister nie koniecznie spełnił swoją rolę?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli nie jest Pani pewna czy pierwszą tabletkę z opakowania zażyła Pani pierwszego dnia miesiączki to ten cykl rzeczywiście możemy uznać za "nie w pełni" zabezpieczony. Już od pierwszej tabletki z drugiego opakowania skuteczność antykoncepcyjna będzie pełna - nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju.