Czy tabletki antykoncepcyjne chronią mnie skutecznie przed ciążą?

Dzień dobry przychodze z zapytaniem. Biore tabletki antykoncepcyjne przez okolo 1.5 roku. Wczoraj wzięłam pierwszą tabletkę z nowego blistra i wspolzylam z partnerem ktory zabezpieczał sie dodatkowo prezerwatywą. Co wytrysku doszło na zewnątrz (gumka nie pekla) , lecz wcześniej piescilismy sie oralnie i na czlonku znajdował sje preejakulat, przeklnelam ślinę po czym partner mnie całował a następnie zaczął piescic mnie oralnie. Czy jest szansa że mógł przenieść plemniki z preejakulatu do pochwy? Czy stosowanie tabletek prawidłowo, chroni mnie przed ciąża od pierwszego dnia zaczęcia nowego blistra?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

prawidłowo stosowana doustna antykoncepcja hormonalna charakteryzuje się wysokim stopniem ochrony przed nieplanowaną ciążą – ponad 99%.

Jeśli jest Pani zainteresowana, o skuteczności pigułek dowie się Pani więcej z tego materiału: https://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-wskaznik-pearla.

Nic nie wskazuje na to, by miała Pani powody do obaw, zwłaszcza, że dodatkowo stosujecie Państwo metodą barierową, czyli prezerwatywę, która niweluje ryzyko ciąży właściwie do zera.

Proszę zapoznać się z naszym artykułem, powinien rozwiać Pani wątpliwości: https://portal.abczdrowie.pl/co-trzeba-wiedziec-o-doustnej-antykoncepcji.

W trakcie stosowania antykoncepcji hormonalnej jest Pani w pełni zabezpieczona przez cały okres zażywania pigułek, także w czasie siedmiodniowej przerwy – wówczas ochrona jest na takim samym poziomie, jak w każdy inny dzień cyklu.

Być może także ten materiał okaże się pomocny: https://portal.abczdrowie.pl/tabletki-antykoncepcyjne-a-ciaza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.