Zapytaj lekarza

7 2 5 , 5 7 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Prawidłowy przyrost masy ciała w ciąży

Ciąża to czas, kiedy u kobiety w krótkim czasie przybywa sporo kilogramów. Jest to oczywiście naturalny proces. Kiedy jednak tycie w ciąży staje się niebezpieczne?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

niezależnie od rodzaju pigułek antykoncepcji hormonalnej i schematu ich przyjmowania (21+7, 24+4) pełna ochrona przed ciążą trwa przez cały czas, nawet podczas zażywania tabletek placebo.

Oznacza to, że ryzyko zajścia w ciążę, niezależnie od momentu cyklu, jest cały czas takie samo – czyli w przypadku właściwego stosowania pigułek, minimalne. W przypadku wytrysku poza drogami rodnymi partnerki takie ryzyko można właściwie wykluczyć.

Więcej informacji dotyczących skuteczności antykoncepcji hormonalnej pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-wskaznik-pearla.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.


Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy