Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 3 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy możliwe jest zajście w ciążę w takim przypadku?

Witam mam pytanie biorę tabletki limetic już bardzo długo jestem rok po CC i karmię piersia prowadzę również kalendarzyk miesiączkowy z niego wynika że 2 stycznia miałam owulację i 31 stycznia również tylko 31 stycznia współczułam z partnerem ale tabletkę wzięłam zaraz po stosunku czy jest możliwość zajścia w ciążę i czy jest możliwość że miałam dwie owulację na początku miesiąca i pod koniec
KOBIETA, 29 LAT 3 miesiące temu

Czego unikać w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Właśnie wtedy powinna ona szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

skuteczność antykoncepcji hormonalnej – stosowanej zgodnie z zaleceniami producenta – jest bardzo wysoka.

Więcej informacji odnajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-wskaznik-pearla.

Tzw. mini pills, które Pani zażywa z uwagi na karmienie dziecka piersią, zawierają dezogestrel. Jego zadaniem jest hamowanie owulacji – ta nie powinna wystąpić w ogóle w trakcie stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej. Stąd, jeśli pamięta Pani o regularnym i niezaburzonym zażywaniu pigułek, ryzyko ciąży jest bardzo małe.

Proszę zapoznać się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/rodzaje-tabletek-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy