Czy mogę być przez to w ciąży?

Witam. Urodziłam przez cc 28.06 nie karmię piersią. Dostałam okres 15.08 a 22 uprawialam seks gdzie doszło do wytrysku. Czy mogę być przez to w ciąży? (Owulacja niby wypadala na na 28.08)

Redakcja abcZdrowie

Witam,

raczej jest to mało prawdopodobne – jeżeli cykle ma Pani regularne i wróciły do normy sprzed ciąży, to przy założeniu, że owulacja wypada na 28.08., zaś dni płodne – 25.-30.08., to ryzyko zapłodnienia jest niewielkie. Zachęcam do zapoznania się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/owulacja-po-porodzie.

Natomiast proszę pamiętać, że określenie dni płodnych nie zawsze jest łatwe i rzadko rzeczywiście pokrywa się z teoretycznymi wytycznymi „kalendarzyka”. Jeśli więc nie ma Pani pewności co do owulacji, to ryzyko „wpadki” znacznie wzrasta. W takiej sytuacji lepiej polegać na sprawdzonej antykoncepcji niż niepewnych obliczeniach.

Więcej o antykoncepcji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/jak-dobrze-dobrac-antykoncepcje.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.