Jakie szanse są na zajście w ciążę?

Skończyłam brać drugie opakowanie tabletek jestem w przerwie gdzie powinna wystąpić miesiączka, okres wystąpił na 3 dzień tego samego dnia doszło do stosunku moje pytanie brzmi jakie są szanse na zajście w ciążę?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej nie ma owulacji, więc nie można mówić również o miesiączce – występuje tylko krwawienie z odstawienia, które jest bezpośrednią konsekwencją spadku estrogenów we krwi. Szczegółowo objaśnia ten mechanizm nasz artykuł, proszę się z nim zapoznać: https://portal.abczdrowie.pl/jak-przyjmowac-tabletki-antykoncepcyjne.

Mimo to prawidłowo stosowana antykoncepcja hormonalna zabezpiecza przed ciążą przez cały czas – także w okresie 7-dniowej przerwy od zażywania tabletek (lub podczas zażywania tzw. tabletek placebo). Zatem ryzyko zajścia w ciążę jest dokładnie takie samo jak każdego innego dnia cyklu. Skuteczność pigułek hormonalnych wynosi 99,9%, zaś wskaźnik Pearla dla nich wynosi niewiele – 0,01-0,002. Więcej pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/tabletki-antykoncepcyjne-a-ciaza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.