Zapytaj lekarza

7 1 9 , 3 7 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy jest ryzyko ciąży po naszym zbliżeniu?

Zażywałam tabletki microgynon 21 przez 12 pierwszych dni. Dziś w 12 dniu zażywania tabletki uprawiałam seks z chłopakiem z finałem w środku czy jest ryzyko zajścia w ciążę ta leki biorę regularnie
KOBIETA, 24 LAT 2 tygodnie temu

Podróż samolotem w czasie ciąży

Czy kobieta w ciąży może podróżować samolotem? A jeśli tak to, w którym trymestrze jest to najbezpieczniejsze? Obejrzyj film i dowiedz się więcej na ten temat.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

zależnie od momentu, w którym rozpoczęło się zażywanie tabletek antykoncepcyjnych są skuteczne już od pierwszego lub ósmego dnia stosowania – prawidłowo rozpoczęcie antykoncepcji powinno mieć miejsce w 1. dniu cyklu, czyli w 1. dniu krwawienia miesięcznego. Rozpoczęcie stosowania antykoncepcji hormonalnej w innym dniu cyklu oznacza konieczność dodatkowego zabezpieczenia przez kolejne 7 dni. Po więcej informacji odsyłam do naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/jak-przyjmowac-tabletki-antykoncepcyjne.

Zatem dwunastego dnia od rozpoczęcia stosowania tabletek Microgynon 21 jest Pani zabezpieczona przed ciążą – w przypadku właściwego stosowania tej formy antykoncepcji, jej skuteczność wynosi ok. 99,9%, można więc domniemywać, że do zapłodnienia dojść nie mogło. Zachęcam do lektury również tego materiału: https://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-wskaznik-pearla.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.


Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy