Czy jest ryzyko ciąży po naszym zbliżeniu?

Zażywałam tabletki microgynon 21 przez 12 pierwszych dni. Dziś w 12 dniu zażywania tabletki uprawiałam seks z chłopakiem z finałem w środku czy jest ryzyko zajścia w ciążę ta leki biorę regularnie

Redakcja abcZdrowie

Witam,

zależnie od momentu, w którym rozpoczęło się zażywanie tabletek antykoncepcyjnych są skuteczne już od pierwszego lub ósmego dnia stosowania – prawidłowo rozpoczęcie antykoncepcji powinno mieć miejsce w 1. dniu cyklu, czyli w 1. dniu krwawienia miesięcznego. Rozpoczęcie stosowania antykoncepcji hormonalnej w innym dniu cyklu oznacza konieczność dodatkowego zabezpieczenia przez kolejne 7 dni. Po więcej informacji odsyłam do naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/jak-przyjmowac-tabletki-antykoncepcyjne.

Zatem dwunastego dnia od rozpoczęcia stosowania tabletek Microgynon 21 jest Pani zabezpieczona przed ciążą – w przypadku właściwego stosowania tej formy antykoncepcji, jej skuteczność wynosi ok. 99,9%, można więc domniemywać, że do zapłodnienia dojść nie mogło. Zachęcam do lektury również tego materiału: https://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-wskaznik-pearla.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.