Czy gorzka czekolada ma wpływ na wchłanianie tabletek antykoncepcyjnych?

Mam pytanie. Czy gorzka czekolada zawierająca w 100g 12.5g błonnika, wpływa na skuteczność tabletek anty, jeśli zjadłam 4 kostki gorzkiej czekolady godzinę przed wzięciem tabletki?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Zdecydowanie nie powinna mieć Pani powodów do niepokoju. Gorzka czekolada, o ile nie powoduje wymiotów lub biegunki, nie ma wpływu na wchłanianie tabletek antykoncepcyjnych. Oznacza to, że nie ma również wpływu na ich skuteczność. Jeżeli ma Pani jednak jakiekolwiek wątpliwości, proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.