Czy można pić alkohol podczas stosowania Tandyferonu?

Witam, Biorę żelazo raz dziennie z powodu niedokrwistości. Lek tandyferon. Czy biorąc go moge bezpiecznie napić się alkoholu? 2-3 drinki na imprezie? Czy ten lek wchodzi w interakcje z alkoholem?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w ulotce leku Tardyferon producent nie podaje informacji, które mówiłyby o interakcji tego leku z alkoholem.

Jednakże informuje, że spożywanie w dużych ilościach czerwonego wina (ale także kawy lub herbaty) może zmniejszyć wchłanianie żelaza, dlatego lepiej jest unikać takich praktyk.

Warto pamiętać, że nadużywanie alkoholu może powodować niedokrwistość, dlatego podczas leczenia anemii powinno się go unikać.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami znajdzie Pani pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/leczenie-niedokrwistosci-a-picie-alkoholu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-przyjmujac-zelazo-mozna-pic-alkohol.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.