Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 6 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

niewykluczone, że lek Liberelle i tianeptyna zawarta w antydepresancie wchodzą w interakcje, co może być powodem obniżenia skuteczności działania antykoncepcji hormonalnej.

Tianeptyna metabolizowana jest w wątrobie, co może wpływać negatywnie na stężenie hormonów z pigułek antykoncepcyjnych we krwi. Tutaj odpowiedź naszego eksperta na pytanie o interakcje pomiędzy antydepresantami a antykoncepcją hormonalną: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-antydepresanty-obnizaja-skutecznosc-tabletek-antykoncepcyjnych. Tianeptyna więc może powodować szybsze metabolizowanie hormonów, a co za tym idzie – szybsze usuwanie ich z organizmu.

Sugeruję skonsultować się z psychiatrą lub ginekologiem w celu potwierdzenia i ewentualnej modyfikacji leczenia. Więcej o tym, co może wpływać negatywnie na skuteczność antykoncepcji hormonalnej pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/tabletki-antykoncepcyjne-a-alkohol.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy