Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy działanie antykoncepcyjne będzie zachowane?

Dzień dobry mam pytanie odnośnie tabletek antykoncepcyjnych belara a wit.c przyjmowanej 200mg dziennie czy mogę taką dawkę dzienną Wit c przyjmować razem z belara i działanie będzie takie samo antykoncepcyjne
KOBIETA, 35 LAT 5 miesięcy temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

witamina C w diecie oraz w zrównoważonej suplementacji nie wpływa w żaden sposób na zmniejszenie skuteczności antykoncepcji hormonalnej.

Natomiast duże ilości witaminy C (powyżej 2000 j.m. na dobę) mogą w rzeczywistości wchodzić w interakcje z pigułkami antykoncepcyjnymi, natomiast nie w taki sposób, jakby się mogło wydawać. Duże stężenia witaminy C mogą negatywnie wpływać na organizm poprzez zwiększenie stężenia hormonów z tabletek antykoncepcyjnych. Być może Pani wątpliwości rozwieją odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/witamina-c-a-skutecznosc-tabletek-antykoncepcyjnych oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosowanie-witaminy-c-a-antykoncepcji-hormonalnej.

O możliwych działaniach niepożądanych i interakcjach podczas zażywania pigułek antykoncepcji hormonalnej może Pani przeczytać w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/tabletki-antykoncepcyjne-a-alkohol.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy