Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 1 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

ryzyko zmniejszenia skuteczności antykoncepcji, a co za tym idzie – zapłodnienia jest zerowe. Faktycznie witamina C może wchodzić w interakcje z doustną antykoncepcją hormonalną, ale dotyczy to raczej dużych dawek witaminy – powyżej 1000 mg na dobę. Przy takich dawkach działanie hormonów z tabletek może zostać nasilone (a nie zmniejszone!), co zwiększa ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Odsyłam do odpowiedzi naszego eksperta na podobne pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/witamina-c-a-skutecznosc-tabletek-antykoncepcyjnych.

Natomiast na wszelki wypadek warto pamiętać o zachowaniu odstępu czasowego pomiędzy jakimikolwiek suplementami diety, preparatami witaminowymi czy lekami a pigułką antykoncepcyjną. Więcej na temat możliwych interakcji pomiędzy pigułkami antykoncepcyjnymi a m.in. lekami czy alkoholem pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/tabletki-antykoncepcyjne-a-alkohol.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy