Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 0 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Badania krwi - stężenie białka całkowitego

Białka są odpowiedzialne głownie za utrzymanie objętości krwi krążącej, transport wielu substancji, także odporność immunologiczną i zapalną. Więcej o białkach opowie lek. Łukasz Kowalski.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

Essentiale i ostropest mają różne substancje czynny – w przypadku suplementu diety jest to fosfatydylocholina z nasion sojowych, a w ostropeście – sylimaryna.

O ostropeście plamistym traktuje ten artykuł, zachęcam do zapoznania się z nim: https://portal.abczdrowie.pl/ostropest-plamisty-ziolowy-ratunek-dla-watroby.

Stąd też prawdopodobnie nie ma przeciwwskazań do stosowaniu Essentiale oraz wyciągu z ostropestu, proszę jednak trzymać się wytycznych dotyczących dawek dobowych – nie należy ich przekraczać.

W przypadku niedomogi wątroby i problemów z trawieniem czy wydzielaniem żółci wskazane jest zasięgnięcie porady lekarza oraz wykonanie badań.

Być może pomocny okaże się także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-chorej-watroby-przyczyny-symptomy-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy