Czy mogę stosować te preparaty przy stłuszczeniu wątroby?
Witam, 30 latek, lekkie stłuszczenie wątroby. Badania krwi i usg, dieta nisko tłuszczona z samymi dobrymi nienasyconymi tluszczami. Pytanie brzmi, od miesiaca stostuje Olej z Ostropestu plamistego, tłoczony na zimno nieoczyszczony, 500 ml. Olvita Dodatkowo chcialbym brac essentiale max. Czy żadne z leków nie bedzie sobie przeszkadzac? Pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA, 31 LAT 5 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
nie ma przeciwwskazań do jednoczesnego stosowania leku Essentiale Max oraz oleju z ostropestu plamistego. Preparaty te nie powinny wchodzić ze sobą w interakcje.
Warto jednak skonsultować się w tej sprawie z lekarzem rodzinnym, który na podstawie wywiadu zdrowotnego oraz aktualnych wyników badań zaleci Panu dalsze postępowanie.
Inne pytania, w których poruszane były podobne tematy można znaleźć poniżej:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-jednoczesnie-stosowac-te-leki-z-ostropestem,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-dziala-ostropest-plamisty-na-organizm,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jaka-dieta-pomoze-przy-stluszczeniu-watroby.