Co oznacza dyskomfort w okolicy oka, ucha i zmęczenie?

Witam, od 3 tyg zle sie czuje, oslabienie temp 37.5 C. Kaszel tylko pol godziny po przebudzeniu. Od tygodnia doszly zaburzenia widzenia w prawym oku, bole glowy az do szyji plus dziwny bol i ciagniecie z prawego ucha do prawego oka. Trafilam na sor. Zrobiono tk glowy i nic nie stwierdzono. Badania z krwi wszytskie dobre poza crp 10. Biore nimesil rano i wieczorem ale to nie rozwiazuje problemu. Jestem zmeczona, mam ciagle temperature ppdwyzszona czasem do 38 C. Czuje dyskomfort prawej strony twarzy oka i glowy, do tego prawa strone mam spuchnietą, co robic ?
KOBIETA, 28 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

pomimo że tomografia komputerowa głowy nie wykazała żadnych niepokojących zmian, objawy takie jak ból głowy, zaburzenia widzenia, obrzęk twarzy i ból promieniujący od ucha do oka, mogą wskazywać na różne problemy neurologiczne lub okulistyczne. Możliwe jest również, że te objawy są wynikiem infekcji ucha, która mogła przenieść się na oko lub inne struktury twarzy, dlatego powinna Pani również odbyć konsultację u laryngologa.

CRP na granicy nadwyżki może świadczyć o obecności procesu zapalnego w organizmie, jednak aby ustalić jego źródło, konieczne jest dalsze badanie.

Nie należy bagatelizować tych objawów, zwłaszcza jeżeli utrzymują się przez dłuższy czas i są uciążliwe. Leki przeciwbólowe, takie jak Nimesil, mogą jedynie złagodzić objawy, ale nie rozwiążą problemu, jeśli jest on spowodowany przez poważniejszą przyczynę.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam w linku poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-ucha-srodkowgo

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.