Dlaczego odczuwam świąd ucha?

Witam od kilku tygodni mam wrazenie pelnego swedzoncego ucha, dodatkowo najczesciej rano jest w nim jakas wydzielina, ucho pobolewa raz po raz. Dodatkowo bola mnie oczy jakby galki czasami swedza, slabnie ostrosc widzenia. Z bliska widze dobrze z daleka mam problem np ciezko wyczytac mi napisy na pasku inf w telewizorze. Wszystko zaczelo sie od boli glowy kilka tygodni temu ktore ustapily. Pozostal bol w okolicy zatok. Od kilku dni doszly delikatne zawroty glowy jesli mozna to nazwac zawrotami. Nasilaja sie podczas chodzenia uczucie jakbym szla po plynacej lódce. Nie boje sie ze sie przewroce, nie trace orientacji ani swiadomosci. Badania z krwi sa dobre mialam robione Tomografie glowy ktora wyszla dobrze. Dostalam od lekarza tabletki na ukrwienie błędnika biore je od tygodnia jednak nie widze roznicy. Ide za dwa dni do okulisty. Zastanawiam sie jaka moze byc przyczyna moich dolegliwosci. Kobieta 36 lat, dziekuje serdecznie za odpowiedzi

Redakcja abcZdrowie

Witamy, w odpowiedzi na zadane przez Panią pytanie, chcielibyśmy zachęcić do kontaktu z Pani lekarzem prowadzącym lub specjalistami z dziedzin: laryngologii, neurologii lub okulistyki. Jak Pani wspomina, objawem, który Panią niepokoi jest świąd ucha oraz uczucie jego pełności. Możliwe, że przyczyna tej dolegliwości to nagromadzenie się woskowiny w uchu. Niemniej jednak w celu stwierdzenia właściwego powodu należałoby udać się do laryngologa (ew. wykluczenia stanów zapalnych ucha). Dodatkowo ma Pani problemy ze wzrokiem. Tutaj ważne jest wykluczenie lub potwierdzenie zaburzeń wzroku. Dlatego wizyta u okulisty wydaje się być jak najbardziej zasadna. Problemy ze wzrokiem mają często duży związek z zaburzeniami neurologicznymi (pisze Pani o wrażeniu płynięcia). Możliwe, że więcej odpowiedzi będzie można uzyskać po przeprowadzeniu dokładniejszych badań krwi oraz badań obrazowych np. EEG czy badania wzroku lub badania otolaryngologicznego. W tym celu jak zasugerowaliśmy powyżej trzeba udać się do specjalisty aby mógł te badania zlecić oraz na podstawie wyników dobrać odpowiednie leczenie. Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce: https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-ucha-srodkowgo, https://portal.abczdrowie.pl/bol-oka oraz https://portal.abczdrowie.pl/zawroty-glowy Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.