Czy może dojść do uszkodzenia oka?

Witam. Jak dotykam oczy kiedy są zamknięte czuje ,że jedno jest mniejsze i głębiej osadzone niż drugie. Jest to groźne? To oko może wypaść?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

nie ma możliwości samoistnego wypadnięcia oka na skutek dotyku.

Jeśli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości z zakresu okulistyki, to warto udać się do okulisty i wykonać badanie wzroku. Podczas wizyty uzyska Pani szczegółowe informacje na temat swojego wzroku oraz będzie miała Pani możliwość zadania pytania na nurtujące tematy.

O tym, kiedy należy udać się do okulisty pisaliśmy w tekście poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/z-oczami-nie-ma-zartow-kiedy-udac-sie-do-okulisty.

Przebieg wizyty u okulisty opisaliśmy natomiast w artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/wizyta-u-okulisty-podstawowe-badania.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.