Czy mogło dojść do uszkodzenia soczewki oka?

Jestem 4 tygodnie po operacji zaćmy z wszczepieniem nowej soczewki wewnątrzgałkowej. Wczoraj przez przypadek psiknąłem sobie olejkiem do masażu w operowane oko . Oko przemyłem solą fizjologiczną, nie jest czerwone i nie piecze . Czy w jakiś sposób jednak po takim czasie po operacji mogłem uszkodzić sobie nową soczewkę w oku?
MĘŻCZYZNA, 38 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jeżeli po tej sytuacji nie występują u Pana objawy, takie jak zaczerwienienie, pieczenie i ogólny dyskomfort oka, to raczej nie ma powodów do niepokoju.

W takiej sytuacji zalecamy systematyczne obserwowanie oka przez najbliższe dni, aby upewnić się, że nie pojawią się żadne symptomy. Jeśli wystąpią wspomniane wcześniej objawy, a także jeśli pojawi się nadmierne łzawienie, ból, zmętnienie wzroku lub jakiekolwiek inne dolegliwości, potrzebny będzie pilny kontakt z okulistą. Na ten moment może Pan spać spokojnie.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/wszczepienie-sztucznej-soczewki

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.