Czy doszło do uszkodzenia oka?

Dziecko dostało aerozolem Acatar Kids prosto w oko. Jak należy z tym postąpić, czy należy udać się do lekarza?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

po pryśnięciu środkiem Acatar Kids w oko należy przede wszystkim dokładnie przemyć oko wodą. To podstawowa procedura w przypadku dostania się niepożądanego leku do oczu.

Oko należy przemywać przez kilka minut, aż do ustąpienia objawów (np. pieczenia itp. ). Jeśli mimo to dolegliwości po przypadkowej aplikacji Acatar Kids do oka będą się utrzymywały, to proszę zwrócić się z dzieckiem do pediatry lub bezpośrednio do okulisty.

Zdaniem naszego okulisty, jeśli w ciągu kilka godzin po incydencie nic złego nie będzie działo się z okiem, to nie ma potrzeby odbywać kontroli lekarskiej.

Podobne pytania pojawiały się w naszym projekcie. Poniżej umieszczamy je wraz z odpowiedziami okulistów:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/omylkowe-zaaplikowanie-do-oka-kropli-do-ucha,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-zrobic-po-pomyleniu-leku-do-oka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.