Co robić gdy do oka dostał się preparat do higieny uszu?

Zakroplilam do ucha preparat do czyszczenia uszu A cerumen i trochę wpadło mi do oka. Trochę piecze i mam podrażnione czerwone oko. Przemylam wodą. Czy to bardzo niebezpieczne dla oka i czy powinnam wybrać się do okulisty?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

przy stosowaniu tego preparatu należy uważać, żeby nie dostał się on do oczu. Jeżeli jednak tak się stanie, powinno się je dokładnie przemyć ciepłą wodą, aby pozbyć się resztek substancji.

Jeśli wystąpią u Pani problemy z widzeniem lub będą doskwierać silne dolegliwości bólowe, zalecamy pilny kontakt z okulistą. Bardzo prawdopodobne jednak, że wystąpi jedynie podrażnienie oka, które z czasem samo przeminie.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi treściami dotyczącymi omawianego zagadnienia, link zamieszczam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-zrobic-po-pomyleniu-leku-do-oka

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/omylkowe-zaaplikowanie-do-oka-kropli-do-ucha

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.