Czy może dojść do uszkodzenia wzroku na skutek działania kropli?

Witam mam pytanie wczoraj byłam na badaniu kwalifikacyjnym do laserowej korekcji wzroku i zostały wkropione mi krople na poszerzenie źrenic Tropicamidum 1% czy jakoś tak i zostały wkropione raz po jednej czy dwóch kroplach i potem znowu po 10 minutach zakropione ale chyba trzeci raz po 10 minutach już nie tylko za drugim razem jak mi pani wkraczała po tych 10 minutach kolejną porcje kropli to do jednego oka wkropiła chyba więcej niż 1-2 krople tylko może 3 albo 4. Czy coś mi się stanie jak zostało wkropione za dużo kropli czy nie? Proszę o odpowiedź
KOBIETA, 20 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

wkraplanie kropli do oczu w celu poszerzenia źrenic jest rutynowym działaniem w badaniu kwalifikacyjnym do laserowej korekcji wzroku. Krople te zawierają substancję, która powoduje rozszerzenie źrenic, co umożliwia lekarzowi dokładniejsze zbadanie struktury oka.

Prawdopodobnie nie będzie żadnych poważnych problemów po wkropleniu większej ilości kropli. Jednak, jeśli poczuje Pani jakiekolwiek niepokojące objawy, takie jak nieostre widzenie, nadwrażliwość na światło lub ból, zalecamy, aby jak najszybciej udać się do okulisty. Specjalista będzie mógł przeprowadzić dokładne badanie oczu i zapewnić odpowiednią opiekę w razie potrzeby.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ile-razy-w-roku-mozna-stosowac-krople-do-oczu-powiekszajace-zrenice

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.