Co robić po oczyszczeniu ucha?

Przez parę miesięcy miałam zatkane uszy. Wczoraj byłam u laryngologa, który zrobił mi czyszczenie uszu, zalegał mi korek woskowinowy. Teraz słyszę dobrze, jednak mam wrażenie że zbyt głośno. Mam wrażenie że jak coś mówię, to mówię aż za głośno. Kiedy słucham piosenek na telefonie na full mam wrażenie, jakbym słuchała na głośniku. Czy to normalne?
KOBIETA, 19 LAT 2 miesiące temu

Migrenowe bóle głowy a zatoki

Migrenowe zatok nie są często efektem chorób neurologicznych, ale zaburzeń pracy zatok. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o zależności między migreną a zatokami.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

może Pani odnosić takie wrażenia słuchowe, ponieważ przez dłuższy czas (kilka miesięcy) miała Pani zatkane uszy, a więc poniekąd przyzwyczaiła się Pani do gorszego słyszenia.

W ciągu najbliższych dni powinno się to unormować. Jeśli jednak mimo upływu czasu nadal będzie miała Pani wrażenie, że słyszy zbyt głośno, proszę ponownie udać się do laryngologa i skonsultować ten stan. Prawdopodobnie nie dzieje się nic niepokojącego, jednak warto dopytać.

Pytania o płukanie uszu pojawiały się w naszym serwisie. Odpowiedzi na nie znaleźć można poniżej: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plukanie-uszu-a-szum, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/szumy-po-plukaniu-uszu, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-dlugo-moze-utrzymywac-sie-ten-stan-po-plukaniu-uszu, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-czyszczenie-uszu-przez-laryngologa-jest-bolesne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty