Jak mogę usunąć woskowinę z ucha?

Witam chce zapytać byłem nie dawno u laryngologa na wyczyszczenie uszow pani doktor pod czas czyszczenia użyła takiej strzykawki do usuwania woskowiny z jednego ucha mi usuneła lecz z drógiego nie dała rady powiedziała że za bardzo strzykawka wepchneła głebiej i przepisała mi lek o nazwie parafina ale zauwazyłem że jak parafine uzywam bardziej mi sie ucho korkuje bo parafina jest lepiaca i osiada to na sciankach ucha i bardziej mi to zalepia i przestałem używac parafiny mam pytanie czy mozna czegos innego uzyc by usunac woskowine bo mimo ze mam zablokowane to do tego ucho mnie swedzi widziałem w aptece srodek o nazwie akustone to taki spray do uszu czy mozna by bylo go uzyc proszę o odpowiedz

Redakcja abcZdrowie

Witam,

w aptece jest wiele środków pomagających usunąć zalegającą woskowinę z ucha. Jednym z nich jest właśnie Akustone, w którego składzie znaleźć można między innymi parafinę, oliwę z oliwek czy olej migdałowy.

Spray ten rozpuszcza woskowinę, ułatwia usunięcie korków woskowinowych oraz przeciwdziała powstawaniu ich w przyszłości. W związku z tym pomaga zachować odpowiednią higienę uszu. Przeznaczony jest zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci.

Aby rozpuścić korek woskowinowy należy stosować spray od trzech do pięciu razy dziennie po 1-2 rozpylenia do przewodu słuchowego aż do momentu rozpuszczenia woskowiny. Profilaktycznie Akustone stosuje się raz lub dwa razy w tygodniu, np. przed kąpielą.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem dotyczącym prawidłowej higieny uszu: https://portal.abczdrowie.pl/specjalista-radzi-higiena-uszu-wideo.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.