Do którego ucha wpuszczać parafinę?

Witam Synek 1 rok i 8 miesięcy. 25.01.2018 miał robiony obustronny drenaż uszu - ostre zapalenie, bakteria pneumokokowa oporna na antybiotyki, gęsty płyn. Wczoraj mieliśmy kontrolną wizytę laryngologiczną. Dren w uszu prawym UP leży na błonie czyli do końca nie wypadł ale już prawie. Pani doktór w zaleceniach kazała wpuszczać parę kropli parafiny przez 7 dni, zrobić przerwę 7-10 dni i tak powtórzyć 2-3 razy. Wg mojej pamięci mowa była o wpuszczaniu parafiny do ucha prawego, tego co odkleił się dren, ale na kartce z zaleceniami mam wpisane ucho lewe gdzie dren normalnie siedzi. No i moje pytanie brzmi? Do którego ucha mam wpuszczać tą parafinę?

Parafina przy drenażu może spowodować głuchotę. Nie chodźcie więcej do tej pani dochtor. Idźcie do dobrego lekarza z doświadczeniem klinicznym. Mam pacjentów z Warszawy ale szkoda takie malutkie dziecko wieźć tyle kilometrów do mnie.