Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 4 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza ból w dole pleców?

Od kilku lat walczę z bólem w dolnej parti pleców, bywają momenty ze nie mogę nawet dobrze się wyprostować, niedawno pojawił się też jakby guzek wyczuwalny. Mam dopiero 37 lat a już takie problemy z kręgosłupem. Nie wiem co robić boję się czy to nie nowotwór. Chcę się pozbyć w końcu tego bólu i żyć normalnie.Prosze o radę. Z góry dziękuję
KOBIETA, 37 LAT 2 miesiące temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

wbrew pozorom choroby kręgosłupa dotykają coraz młodsze osoby, co ma bezpośredni związek ze stylem życia, jaki obecnie wiedziemy. Mała aktywność fizyczna, siedząca praca, nadwaga – wiele czynników ma wpływ na stopniową degradację kręgosłupa.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/bol-kregoslupa.

Niestety, by pozbyć się bólu i normalnie żyć, przede wszystkim konieczne jest ustalenie jego źródła. W tym celu konieczne jest umówienie się na wizytę u specjalisty – ortopeda powinien ustalić, w którym odcinku kręgosłupa pojawia się ból, a także zlecić konieczne badania obrazowe. Zazwyczaj jest to RTG, a w celu pogłębienia diagnostyki – MRI. To pozwoli dobrać odpowiednie metody leczenia.

Proszę zapoznać się z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/badanie-kregoslupa-charakterystyka-badania.

Najczęstszą z chorób dotykających kręgosłup, zwłaszcza gdy dotkliwy ból jest przewlekły, jest dyskopatia jednego (lub kilku) z odcinku kręgosłupa. Skuteczne leczenie choroby nie jest do końca możliwe, ale pozwala na zatrzymanie jej rozwoju i ulżenie pacjentowi w bólu.

Być może pomocny okaże się także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/leczenie-bolu-kregoslupa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy