Jak mogę pozbyć się bólu pleców?

Dobry wieczór. Mam problem z którym borykam się od 3 lat. Jak nie więcej.. Tylko teraz się naslil.. Po porodzie czyli 3 miesiące mam straszny ból pleców.. Napewno jest ostrzejszy jak dotychczas.. Najgorzej jest przy schylaniu i kucaniu później mam problem ze wstaniem.. Muszę odczekać dosc długo by wstać. Od wczoraj ból promieniuje do pośladków. Będąc wciąży też nie miałam takich boli jak teraz.. A do lekarza się teraz dostać to Po prostu masakra..

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niestety ból kręgosłupa dotyka coraz młodsze osoby, co ma związek z trybem życia, jaki obecnie prowadzimy. Przeciążenia, urazy i w konsekwencji zwyrodnienia, zwłaszcza w obrębie odcinka lędźwiowego kręgosłupa, są niestety częstym problemem.

Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/bole-kregoslupa-w-odcinku-ledzwiowym.

Zarówno ciąża, jak i okres związany z nadmiernym przeciążaniem kręgosłupa poprzez opiekę nad dzieckiem mogą nasilać dolegliwości bólowe i pogłębiać problem nadmiernej lordozy, dyskopatii kręgosłupa czy rwy kulszowej.

Więcej informacji na temat przyczyn bólu kręgosłupa pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/przyczyny-bolu-kregoslupa.

W Pani przypadku można podejrzewać ostry stan zapalny – być może spowodowany podrażnieniem lub uciskiem krążka międzykręgowego na nerw kulszowy. Niewykluczone również, że źródłem Pani nieustającego bólu jest przepuklina dyskowa, która wynika ze zmiany położenia krążka międzykręgowego, będącego swoistym amortyzatorem, znajdującym się pomiędzy poszczególnymi kręgami.

Wypukliny i przepukliny powodują utratę stabilności kręgosłupa, co powoduje długotrwały, nasilający się wraz z biegiem czasu ból i ograniczenie ruchomości kręgosłupa oraz sprawności.

Proszę zapoznać się z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/przepuklina-kregoslupa.

Sugeruję, by skonsultowała się Pani z ortopedą, niestety bez badań – w tym bez badania fizykalnego oraz RTG kręgosłupa – trudno doradzić cokolwiek. Warto wiedzieć, że farmakoterapia oraz fizjoterapia są w stanie zniwelować dolegliwości w znacznym stopniu.

Jeśli jest Pani zainteresowana, proszę zapoznać się z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/sposob-na-rwe-kulszowa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.