Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 4 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co znaczyć może drętwienie lewej dłoni?

Dzień dobry. Mam problem od jakiegoś czasu. Lewa dłoń mi drętwieje a szczególnie palce a najbardziej mały palec. Są również skurcze, muszę rozmasowywać dłoń ponieważ skurczeni drętwienie jest bardzo intensywne. Mam prace biurowa. W nocy nie ma problemu z reka ale w dzień jest masakra. Myślałam, ze to brak magnezu bo były dni kiedy skakały mi mięśnie ale po dłuższym braniu magnesu nic nie ustąpiło.
KOBIETA, 25 LAT 10 miesięcy temu

Rozwój intelektualny dziecka autystycznego

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rozwoju intelektualnym dziecka z autyzmem.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

drętwienie w obrębie kończyn górnych może mieć związek raczej z wykonywaną przez Panią pracą niż z jakimiś niedoborami. Niestety zazwyczaj wynika ze złej pozycji podczas siedzenia przy komputerze czy przy biurku – gdy głowa jest nadmiernie pochylona do przodu. Czasami zmiany zwyrodnieniowe w obrębie kręgosłupa szyjnego mają także związek ze zbyt długim siedzeniem, które nie jest postawą fizjologiczną dla człowieka, a w połączeniu z brakiem odpowiedniej aktywności fizycznej może prowadzić do nadmiernych przeciążeń w różnych odcinkach kręgosłupa. Więcej pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/zwyrodnienie-kregoslupa-szyjnego.

Ucisk na nerwy spowodowany np. wysuniętym krążkiem międzykręgowym może powodować parestezje, czyli zaburzenia czucia powierzchniowego. Proszę zapoznać się z naszym artykułem, odnajdzie tu Pani więcej informacji: https://portal.abczdrowie.pl/parestezje.

Sugeruję więc wizytę u ortopedy lub neurologa, który po zebraniu wywiadu, badaniu fizykalnym oraz zapoznaniu się ze zleconymi badaniami (RTG lub tomografia komputerowa kręgosłupa) będzie w stanie powiedzieć więcej oraz zaordynować odpowiednie leczenie. Być może zechce Pani zapoznać się także z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/bol-kregoslupa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy