Co znaczyć może drętwienie lewej dłoni?

Dzień dobry. Mam problem od jakiegoś czasu. Lewa dłoń mi drętwieje a szczególnie palce a najbardziej mały palec. Są również skurcze, muszę rozmasowywać dłoń ponieważ skurczeni drętwienie jest bardzo intensywne. Mam prace biurowa. W nocy nie ma problemu z reka ale w dzień jest masakra. Myślałam, ze to brak magnezu bo były dni kiedy skakały mi mięśnie ale po dłuższym braniu magnesu nic nie ustąpiło.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

drętwienie w obrębie kończyn górnych może mieć związek raczej z wykonywaną przez Panią pracą niż z jakimiś niedoborami. Niestety zazwyczaj wynika ze złej pozycji podczas siedzenia przy komputerze czy przy biurku – gdy głowa jest nadmiernie pochylona do przodu. Czasami zmiany zwyrodnieniowe w obrębie kręgosłupa szyjnego mają także związek ze zbyt długim siedzeniem, które nie jest postawą fizjologiczną dla człowieka, a w połączeniu z brakiem odpowiedniej aktywności fizycznej może prowadzić do nadmiernych przeciążeń w różnych odcinkach kręgosłupa. Więcej pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/zwyrodnienie-kregoslupa-szyjnego.

Ucisk na nerwy spowodowany np. wysuniętym krążkiem międzykręgowym może powodować parestezje, czyli zaburzenia czucia powierzchniowego. Proszę zapoznać się z naszym artykułem, odnajdzie tu Pani więcej informacji: https://portal.abczdrowie.pl/parestezje.

Sugeruję więc wizytę u ortopedy lub neurologa, który po zebraniu wywiadu, badaniu fizykalnym oraz zapoznaniu się ze zleconymi badaniami (RTG lub tomografia komputerowa kręgosłupa) będzie w stanie powiedzieć więcej oraz zaordynować odpowiednie leczenie. Być może zechce Pani zapoznać się także z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/bol-kregoslupa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.