Czy konieczne jest przyjmowanie tego drugiego leku?

Witam.Od pewnego czasu madm mrowienia konczyn dolnych.Bylam ostatnip na konsultacji u neurologa dostalam skierowanie na rtg kregoslupa odc.szyjnego i usg tetnic szyjnych.Wyniki byly w normie.Lekarz zalecil neurovit i lek polfilin prolongatum 400mg.Choruje na hashimoto i mam tachycardie.Ostatnio dostawalam zastrzyki z kwasem hialurynowym w kolana.Obawiam sie reakcji na lek Neurovit zażywam.Czy konieczne jest przyjmowanie tego drugiego leku czy wystarczy zastapic go mascia lub jakims preparatem ziolowym.Mam 50lat.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

mrowienie kończyn dolnych często ma związek z niedoborami witamin z grupy B – wówczas lekarze decydują o włączeniu leku Neurovit, który zawiera właśnie kompleks tych witamin i jest zupełnie bezpieczny. Niekiedy przyczyną są dolegliwości kręgosłupa w odcinku lędźwiowym (za mrowienie rąk czy dłoni odpowiedzialne są zwyrodnienia odcinka szyjnego) – przy czym zmiany te rzadko są widoczne w badaniu RTG, jeżeli nie doszło do urazu kręgosłupa. Zazwyczaj z biegiem czasu dochodzi do degeneracji kręgosłupa i zwyrodnień powodujących dolegliwości od lekkich przez umiarkowane, aż po silne. Po więcej odsyłam pod ten adres: https://portal.abczdrowie.pl/zwyrodnienie-stawow-kregoslupa.

Nie ma żadnych maści ani preparatów ziołowych, które stosowane są w parestezjach. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/parestezje. Leczenie zależne jest od rozpoznania – Polifilin podawany jest w leczeniu zaburzeń krążenia obwodowego, które także mogą być przyczyną niecodziennych wrażeń czuciowych w obrębie kończyn. Zatem o odstawieniu któregokolwiek z leków może zadecydować tylko lekarz – proszę porozmawiać z nim o Pani obawach. Samowolne wprowadzanie zmian w zaordynowanym leczeniu jest niewskazane. Natomiast jeżeli poinformowała Pani lekarza o chorobach współistniejących oraz zażywanych lekach, to nie ma Pani powodu do obaw – w takiej sytuacji warto zaufać lekarzowi.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.