Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 4 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego mam to mrowienie kręgosłupa?

Od ponad 3 miesięcy mam bole i mrowienie od kręgosłupa aż po czubki palców. Jaka to może być przyczyna? Byłem u lekarza chirurga polecił mi smarowanie maścią przeciw bólową ale to nic nie pomaga. Co mam dalej robić, mój lekarz pierwszego kontaktu przeszedł na emeryturę a ja jeszcze nie podpisałem umowy z innym. Przez tą pandemię nie wychodzę z domu mam 77 lat i chorą zonę którą muszę się opiekować. Dziękuję za poradę.
MĘŻCZYZNA, 77 LAT 2 miesiące temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

niestety bez badania trudno wskazać przyczynę Pańskich dolegliwości. Zazwyczaj parestezje, czyli zaburzenia czucia, wynikają z ucisku czy uszkodzenia struktur nerwowych. Wśród przyczyn tych zaburzeń znajdują się niedobory witaminowe – zwłaszcza witamin z grupy B – a także choroby kręgosłupa czy zaburzenia wodno-elektrolitowe i choroby układu krążenia (miażdżyca).

Więcej na ten temat w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/parestezje.

Z uwagi na fakt, iż wspomina Pan o bólu kręgosłupa, można postawić hipotezę, że w Pańskim przypadku za zaburzenia czucia mogą być odpowiedzialne problemy z kręgosłupem – w odcinku szyjnym. W takiej sytuacji niewykluczone, że dolegliwości ustąpiłyby lub uległy zmniejszeniu po zastosowaniu leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych w połączeniu z fizjoterapią.

Proszę zapoznać się z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/przepuklina-kregoslupa.

W Pana sytuacji wskazań byłaby wizyta u ortopedy, a także badania diagnostyczne – RTG lub MRI, w zależności od wyniku badania fizykalnego, przeprowadzonego przez specjalistę.

O bólu kręgosłupa przeczyta Pan także w tym miejscu: https://portal.abczdrowie.pl/bol-kregoslupa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.


Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy