Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 0 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dziecko autystyczne w przedszkolu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o przebywaniu dziecka autystycznego w przedszkolu.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

jeżeli podstawowe badania krwi i moczu nie wykazały żadnych nieprawidłowości, to prawdopodobnie wskazana byłaby niezwłoczna wizyta u ortopedy. Bez badań trudno ocenić, czy Pani dolegliwości są na tle nerwowym, niemniej przedtem konieczne jest wykluczone somatycznych przyczyn Pani dolegliwości.

Ból kolan najczęściej spowodowany jest stanem zapalnym spowodowanym zapaleniem kaletki maziowej. Natomiast inne przyczyny dolegliwości bólowych kolan, u młodych osób, które nie chorowały dotychczas, mogą mieć podłoże w urazach: kontuzjach, zwichnięciach i skręceniach.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/bol-kolana-objawy-przyczyny-leczenie.

Natomiast drżenie kolan może być spowodowane niedoborem witaminowym – najczęściej za parestezje, czyli zaburzenia czuciowe, odpowiadają niedobory witamin z grupy B, ale także zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej.

Więcej informacji na ten temat odnajdzie Pani w naszych artykułach, proszę się z nimi zapoznać: https://portal.abczdrowie.pl/drzenie-miesni-nadmierne-obiciazenie-niedobory-witamin-drzenie-poalkoholowe-choroby oraz https://portal.abczdrowie.pl/parestezje.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy