Dlaczego często korzystam z toalety?

Witam. Mam 18 lat jestem aktywny fizycznie. Od grudnia zaobserwowałem u mnie zmiany w wyróżnianiu się. Potrafię korzystać z toalety nawet 5 razy dziennie. Przykładowo wstanę idę do toalety, stawiam stolca, a po 20 minutach muszę powtórzyć tą czynność. Dodatkowo mam wrażenie, że mój pęcherz jest bardziej wrażliwy. Byłem u lekarza dwukrotnie. Miałem robione USG, morfologie i badanie moczu. Wszystko było w normie. Od jakiegoś czasu doszły mi bezbolesne Kilkusekundowe pulsowania różnych mięśni. Najczęściej łydek i pośladków. Staram się dbać o swoje zdrowie i całą sytuację biorę na poważnie. Zdarza mi się googlować o chorobach 20 minut bez przerwy. Generalnie odczuwam stres. Od około 4 miesięcy zacząłem dosyć intensywnie ćwiczyć. Nigdy nie byłem w tak dobrej formie. Kondycja i mięśnie poszły w górę. Czytałem, że problemy jakie mam może powodować stwardnienie rozsiane dlatego się trochę obawiam. Co może mi delegać?
MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Witam,

Pańskie dolegliwości mogą być na tle nerwowym, choć wskazane byłoby pogłębienie diagnostyki w kierunku chorób zapalnych jelit, a także IBS, czyli zespołu jelita drażliwego. Dolegliwość ta, często mająca źródło w nadmiernym stresie i chorobach takich jak nerwica czy depresja, może objawiać się nieuzasadnionymi problemami trawiennymi. Biegunka, wzdęcia, zaparcia czy zaparcia naprzemienne z rozwolnieniem, a także bóle brzucha to przykre dolegliwości nasilają się często w sytuacjach stresowych przy zaburzeniu IBS.

Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-zespolu-jelita-drazliwego-sa-czesto-mylone-ze-stresem-zobacz-na-co-zwrocic-uwage.

Drżenia mięśni z kolei mogą wymagać wnikliwej diagnostyki, dlatego może Pan umówić się na wizytę u neurologa. Natomiast z uwagi na fakt, iż zwiększył Pan aktywność fizyczną, można domniemywać, że źródłem drżeń mięśni są niedobory minerałów i witamin, a także zaburzenia wodno-elektrolitowe. Proszę zwrócić uwagę, czy przyjmuje Pan odpowiednią do swojego wieku, płci i aktywności ilość wody, a także czy dieta jest odpowiednio zbilansowana. Zwłaszcza niedobory magnezu, ale także witamin z grupy B mogą powodować zaburzenia, o jakich Pan pisze.

Więcej informacji na ten temat w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/drzenie-miesni-nadmierne-obiciazenie-niedobory-witamin-drzenie-poalkoholowe-choroby.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty