Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 9 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

w takiej sytuacji sugerowałabym skonsultowanie Pańskich dolegliwości z neurochirurgiem, który dokonywał operacji lub jakimkolwiek innym, ewentualnie warto porozmawiać z neurologiem.

Niestety nie wspomina Pan jakiego rodzaju były to zabiegi chirurgiczne, lecz w przypadku chorób kręgosłupa przebiegających z uwypukleniem/wysunięciem krążka międzykręgowego, operacja niesie za sobą ryzyko nawrotu choroby lub powstania blizny.

W tym drugim przypadku, w miejscu operowanym powstaje niekiedy masywna blizna, która, podobnie jak wcześniej dysk, może ponownie uciskać korzeń nerwowy. Skutkiem tego są parestezje (czyli mrowienia, drętwienia) oraz bóle. Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/parestezje.

Z kolei nawrót choroby – w przypadku dyskopatii – oznacza ponowną przepuklinę jądra miażdżystego. Tutaj więcej o chorobie: https://portal.abczdrowie.pl/przepuklina-kregoslupa.

By móc ustalić to z całą pewnością konieczne jest wykonanie badania MRI odcinka lędźwiowego kręgosłupa – bez tego postawienie diagnozy, a zatem wdrożenie skutecznego leczenia, jest niemożliwe.

Zachęcam do lektury także tego materiału, być może okaże się przydatny: https://portal.abczdrowie.pl/operacje-kregoslupa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy