Czy operacja będzie w tej sytuacji konieczna?

Witam, miesiąc temu „wypadł mi dysk” w odcinku szyjnym. Objawy to ból po prawej stronie, promieniujący do prawej ręki sz do samych palców. Po 3 fizjoterapiach wszystko ustąpiło. Niestety powtórzyło się, niesawmowity ból prawej ręki i prawej strony pleców. Rezonans wykazał: w segmencie C6/7 masywna centralno/prawoboczna potruzje krążka m/k powodująca znaczna stenoze prawego otwory m/k oraz znaczna strnoze centralna z uciskiem rdzenia kręgowego i redukcja wymiaru a-p worka oponowego do 7-8mm.”. Jestem po drugiej fizjoterapii, nadal czuje ból i lekki niedowład prawej ręki. Cxy konieczna jest operacja ?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

musi Pani na ten temat porozmawiać z neurochirurgiem – poza zebraniem dokładnego wywiadu i zapoznaniem się ze zdjęciami z badania MRI w kwalifikacji do ewentualnego zabiegu chirurgicznego pomocne będzie badania fizykalne.

Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/przepuklina-kregoslupa.

Natomiast odnosząc się tylko do opisu badania obrazowego oraz dolegliwości, które Pani wskazuje, niewykluczone, że dysektomia będzie nieodzowna. Choć pierwszym krokiem w leczeniu przepuklin kręgosłupa jest tzw. leczenie zachowawcze, czyli farmakoterapia i fizjoterapia, to w przypadku braku efektów terapeutycznych podejmuje się decyzję o leczeniu chirurgicznym.

Więcej informacji odnajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/operacje-kregoslupa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.