Przyczyny autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego przyczyny.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie,

takie objawy nie są charakterystyczne dla jednej jednostki chorobowej. Proszę koniecznie udać się do lekarza posiadającego specjalizację z neurologii bądź neurochirurgii.

Drętwienia i mrowienia mogą pojawiać się w przypadku stwardnienia rozsianego, neuralgii nerwu trójdzielnego, padaczki lub migreny. Czasem jednak przyczyną parestezji są niedobory witaminowe lub zaburzenia elektrolitowe. Mrowienie twarzy może występować także w przypadku nerwicy, dlatego przyczyną może być nawet stres.

Odpowiedź na Pańskie pytanie da jednak lekarz, który w razie potrzeby zleci Panu konieczne badania. Proszę wziąć ze sobą dokumenty medyczne i wyniki badań, które Pan posiada.

Przyczyny, objawy oraz leczenie parestezji opisaliśmy w artykule, który znajduje się pod poniższym linkiem:

https://portal.abczdrowie.pl/parestezje.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty