Zapytaj lekarza

7 4 1 , 9 8 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bolesne parestezje i drętwienie rąk

Witam. Od 9 dni czuje bardzo bolesne parestezje w calym ciele do tego dretwieja mi rece i mam skurcze mięśni. Mam takze zaburzenia widzenia wrazenie ze gorzej widze oraz drętwienie twarzy. Ciezko pracuje fizycznie i trenuje. Pije duzo kawy. Czy te objawy moga sugerować stwardnienie rozsiane? Czy moga to byc problemy z kręgosłupem lub niedobory pierwiastków? Zapomniałabym o mrowieniu jezyka. Rezonans byl robiony 3 lata temu i nic nie wykazał.
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Nie są to typowe objawy stwardnienia rozsianego, ale przyczyn może być wiele włączając w to nerwicę, czy też objawy psychosomatyczne.
W medycynie podstawową zasadą jest dokładna znajomość objawów i badanie pacjenta.
Bardzo ważny jest wywiad chorobowy; charakterystyka objawów; kolejność występowania, lokalizacja, charakter, czas trwania, czynniki prowokujące, objawy towarzyszące itp itd…
Ważny jest wiek pacjenta, inne choroby, przebyte choroby, przyjmowane leki itd.
Czasem potrzebne jest wykonanie badań dodatkowych, przy czym każdy wynik badania dodatkowego interpretuje się w kontekście stanu klinicznego pacjenta.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy