Dlaczego mam te drętwienia prawej strony twarzy?

Dzień dobry,mam 52 lata mam pytanie dotyczące drętwienia prawej strony twarzy (bardziej przy uchu) i złego widzenia po prawej stronie, czuję ciągłe pulsowanie po prawej stronie, co mi może dolegać z góry dziękuje za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

drętwienie i mrowienie twarzy to niepokojący objaw, który może świadczyć o rozwijającej się jednostce chorobowej. Może on wskazywać na boreliozę, epilepsję, neuralgię nerwu trójdzielnego, stwardnienie rozsiane lub migrenę.

Czasem parestezje pojawiają się po urazach w okolicy szyi lub na skutek chorób kręgosłupa. Powodować je może również przyjmowanie niektórych leków bądź zaburzenia elektrolitowe. Symptom ten wymaga szerszej diagnostyki, gdyż przyczyn może być naprawdę wiele. Ważne jest również wskazanie innych dolegliwości towarzyszących, o które z pewnością zapyta neurolog podczas wizyty, do której zachęcamy.

Niepokojące są zaburzenia widzenia, które pojawiają się wraz z drętwieniem twarzy, o których proszę koniecznie wspomnieć lekarzowi. Takie objawy mogą wskazywać nawet na udar mózgu.

Więcej informacji o drętwieniu twarzy znajdzie Pani w poniższym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/czy-dretwienie-twarzy-jest-objawem-choroby-kiedy-zglosic-sie-do-lekarza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.