Dlaczego mam takie bóle głowy za okiem?

Witam, Towarzyszą mi silne bóle głowy (tak jakby za prawym okiem), którym towarzyszy ból oka i lekkie zaburzenie widzenie w tym samym oku. Ponadto od trzech miesięcy mam problemy z drętwieniem rąk i nóg. Stałam się bardzo senna, wypadają mi włosy i bardzo często muszę chodzić do toalety. Badania na poziom magnezu, cukru i hormonów (kiedyś cierpiałam na kliniczną niedoczynność tarczycy) robiłam i wszystko jest w porządku. Czy jest to powód do obaw w kwestii Stwardnienia Rozsianego? Mam jeden przypadek tej choroby w rodzinie.

Witam! Sytuację należy wyjaśnić. Wskazana konsultacja neurologiczna i odpowiednie badania pracowniane. Ponadto nie należy zapominać o znacznie częściej występujących, szczególnie u ludzi młodych zaburzeniach emocjonalnych z możliwością imitowania objawów każdej choroby o podłożu somatycznym. Sprawy te należy wyjaśnić. Powodzenia W. Łuczkowski.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

wydaje się, że opisywane przez Panią dolegliwości w pierwszej kolejności wymagają zdiagnozowania przyczyny bólu głowy i oka. Możliwe, że jest to źródłem pozostałych dolegliwości. Należy skontaktować się z lekarzem rodzinnym i poprosić o skierowanie do specjalisty, na pewno doradzi do jakiego. Może to być neurolog. Dalsze badania (np.rezonans magnetyczny głowy) i diagnozy poprowadzą Panią dalej i pomogą zdiagnozować powód tych zaburzeń. Jeżeli chodzi o stwardnienie rozsiane, to nie jest to choroba dziedziczna. Typowymi objawami stwardnienia rozsianego są: przewlekłe zmęczenie, depresja, niepokój, drętwienie lub mrowienie w nogach, osłabienie, zaburzenia widzenia, problemy z pęcherzem. Cześć z tych objawów u Pani występuje, ale żeby cokolwiek potwierdzić, należy wykonać specjalistyczne badania. Proszę o siebie dbać, myśleć pozytywnie i w miarę możliwości zaplanować wizytę u specjalisty. Trwanie w niepokoju i domysłach niepotrzebnie Panią stresuje. Życzymy zdrowia i wszelkiej pomyślności! Artykuły poniżej być może pomogą Pani rozwiać wątpliwości.

https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy

https://portal.abczdrowie.pl/stwardnienie-rozsiane

https://portal.abczdrowie.pl/dretwienie-rak-i-nog-kiedy-powinnismy-zglosic-sie-do-lekarza

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.