Czy mogę wrócić do pracy w takim charakterze przy SM?

Czy z SM stwardnienie rosianym mogę wrócić do pracy na kopalnie ???

Redakcja abcZdrowie

Witam,

choć wszystko zależy od przebiegu oraz stadium choroby, to praca w charakterze górnika może być zbyt obciążająca dla organizmu.

Praca w kopalni to ciężka praca fizyczna. Wiąże się z dużym wysiłkiem fizycznym, co może wpływać negatywnie na stan zdrowia. Lekarz może więc zabronić Panu wykonywać taki rodzaj pracy.

Stwardnienie rozsiane to przewlekła i niestety nieuleczalna choroba układu nerwowego. Wiąże się ona z pogorszeniem jakości życia związanym z występowaniem uciążliwych objawów, takich jak: zawroty głowy, zaburzenia czucia, problemy z równowagą, drętwienia, mrowienia, zmęczenie, osłabienie czy zaburzenia widzenia, a na dalszym etapie problemy z poruszaniem.

Choroba ta nie wyklucza z życia zawodowego pod warunkiem, że będzie ono dostosowane do stanu zdrowia pacjenta. Proszę poruszyć temat z lekarzem prowadzącym.

Więcej na ten temat przeczyta Pan w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/stwardnienie-rozsiane.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.