Czy mogę mieć SM mając 50 lat?

Kobietą lat 50.Obywie siostry chorują na SM.Z rezonansu głowy wyszło mi w istocie białej płatow czołowych widocznych jest kilka ognisk o wysokim sygnale w obrazach T2 i TIRM do 4mm średnicy nie wykazujących cech restrykcji dyfuzji-zmiany nie specyficzne-mogące odpowiadać zmianom demielinizacyhnym wtórnym lub pierwotnym.W ciele modelowym i podmiotowi nie uwidoczniono.Plaskie pogrubienia błony śluzowej w komórkach sitowia.Reszte bez zmian.Czy mogę prosić o zdiagnozowanie mojego rezonansu.Byl bez kontrastu.A wizytę umowiona dopiero na kwietnia.Czy mam się niepokoić że mogę mieć stwardnienie rozsiane jak siostry.Dziekuje.

Raczej opisane zmiany MRI mogą wiązać się z zaburzeniami naczyniopochodnymi; Jakie ciśnienie, jak serce Opis raczej wyklucza SM !

Opisy badań do interpretacji klinicznej, po badaniu.WAŻNY PACJENT i objawy, wywiad, nastrój, wyniki Koniecznya pełna konsultacja: wywiad, badanie, , przejrzenie wyników badań jakie czynniki ryzyka: żylaki, nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie, inne schorzenia ??? Jaki stan obecny ? Ważny też stan emocjonalny, nastrój, sen Styl życia i pracy, aktywność ruchowa, rodzina , stresy etc etc Pozdrawiam i zapraszam . dr n. med Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska ;specjalista neurolog, migrenolog