Co znaczy taki zapis w tomografii komputerowej?

TK zatok:zatoka klinowa po stronie lewej niepowietrzna,wypełniona pogrubiala błona sluzowa i ew.trescia zapalna,o pogrubialych osteosklerotycznych scianach(obraz przewlekłych zmian zapalnych zapalnych Edward skrzywienie przegrody nosowejco co dalej

Opisy badań TK może wskazywać na przewlekłe zmiany zapalne zatok >> LARYNGOLOG Neurolog; OPIS TK " TK zatok:zatoka klinowa po stronie lewej niepowietrzna,wypełniona pogrubiala błona sluzowa i ew.trescia zapalna,o pogrubialych osteosklerotycznych scianach(obraz przewlekłych zmian zapalnych zapalnych ; skrzywienie przegrody nosowej "

Opis TK do interpretacji klinicznej, po badaniu. WAŻNY PACJENT i objawy, wywiad, nastrój, wyniki Konieczna pełna konsultacja: wywiad, badanie, ,przejrzenie wyników badań jakie czynniki ryzyka: żylaki, nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie, inne schorzenia ??? Jaki stan obecny ? Ważny też stan emocjonalny, nastrój, sen Styl życia i pracy, aktywność ruchowa, rodzina , stresy etc etc Pozdrawiam i zapraszam . dr n. med Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska ;specjalista neurolog, migrenolog