Jak rozumieć ten opis TK u 30-latki?

TK zatok. Bardzo proszę o interpretacje wyników: Zatoki szczękowe, czołowe i klinowe prawidłowo wykształcone. W prawej szczękowej i w obu klinowych i w sitowiu masywne zmiany miękotkankowe gr do 27mm. Pogrubiałe śluzówki w lewej szczękowej do 3-4mm. Małżowiny nosowe pogrubiałe. Przegroda nosowa nieznacznie esowato skrzywiona. Kompleksy ujsciowo-przewodowe niedrożne. Nozdrza tylne drożne. Asymetria ułożenia zęba obrotnika.

PILNIE DO LARYNGOLOGA : OPIS TK do interpretacji klinicznej po zbadaniu Pacjenta : Zatoki szczękowe, czołowe i klinowe prawidłowo wykształcone. W prawej szczękowej i w obu klinowych i w sitowiu masywne zmiany miękotkankowe gr do 27mm. Pogrubiałe śluzówki w lewej szczękowej do 3-4mm. Małżowiny nosowe pogrubiałe. Przegroda nosowa nieznacznie esowato skrzywiona. Kompleksy ujsciowo-przewodowe niedrożne. Nozdrza tylne drożne. Asymetria ułożenia zęba obrotnika. " Przewlekłe zapalenie zatok? ziarnina? ?? Trudno powiedzieć bez badania i analizy wyników, historii choroby... Wskazana pełna konsultacja neurologiczna ; Zdjęcia CD; Opisy badań do interpretacji klinicznej, po badaniu. WAŻNY PACJENT i objawy, wywiad, nastrój, wyniki Konieczna pełna konsultacja: wywiad, badanie, , przejrzenie wyników badań jakie czynniki ryzyka: żylaki, nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie, inne schorzenia ??? Jaki stan obecny ? Ważny też stan emocjonalny, nastrój, sen; Objawy depresji, lęku, zaburzenia nerwicowe, zaburzenia snu, często konieczna ocena psychologiczna, a nawet psychiatryczna.... Ważny Styl życia i pracy, aktywność ruchowa, rodzina , stresy ; dieta, etc etc Pozdrawiam i zapraszam . dr n. med Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska ;specjalista neurolog, migrenolog https://www.znanylekarz.pl/maria-magdalena-wysocka-bakowska/neurolog-diagnostyk/warszawa