Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 6 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak rozumieć ten opis TK zatok 36-latki?

Wynik TK: w obu zatokach szczękowych stwierdza się masywne, przewlekłe zmiany zapalne, które wypełniają prawie w całości zatoki szczękowe -masywne zmiany zapalne. Sitowie i zatoka czołowa całkowicie bezpowietrzne wypełnione ZIARNINĄ ZAPALNĄ. ZANIKI KOSTNE RUSZTOWANIA KOSTNEGO SITOWIA. Duże zmiany zapalne widoczne są w zatoce Klinowej. Kompleksy ujściowo - przewodowe obustronnie niedrożne. Polipowate przerosty śluzówki na małżowinach nosowych. Ubytki w małżowinach nosowych - stan po zabiegach (miałam tylko 1 :usunięto polipy nosa). Przewody nosowe dolne w części tylnej odcinków nie drożne, pozostałe całkowicie niedrożne. Proszę o ocenę sytuacji, wskazanie ew. Sposobu leczenia tej przypadłości.
KOBIETA, 36 LAT 2 miesiące temu

Zagrożenia zabiegu balonikowania

Balonikowanie to jedna z metod leczenia zapalania zatok. Czy istnieją jakieś zagrożenia dla zdrowia po wykonaniu tego zabiegu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej na ten temat.

Nigdy nie usuwamy samych polipów nosa, to jest błąd. Korzenie polipów nosa są zawsze w świetle zatok. Polipy, które nie mieszczą się już w zatokach niszczą kości i przechodzą do nosa. Usuwanie samych polipów nosa to jest tak strzyżenie trawnika. Polecam całościową operacje wszystkich zatok metodą endoskopową w Klinice laryngologicznej czyli w klinice głowy i szyi . Śpiesz się.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy