Jak rozumieć ten wynik TK zatok u 53-latki?

Robiłam badania zatok TK wyniki są następujące : zmiany zapalne w zatoce szczękowej lewej z jej niemal całkowita bezpowietrznością, w zatoce szczękowej prawej pogrubienia błony śluzowej polipowate do 5mm głównie przy ujściu i okrężne do 3mm, komórki sitowe w znacznym stopniu zajęte przez zmiany zapalne w większości bezpowietrzne, zmiany zapalne w zatoce klinowej w postaci okrężnego pogrubienia błony śluzowej do 4,5 mam, zatoki czołowe słabo rozwinięte w większej części zajęte przez zmiany zapalne prawa niemal bezpowietrzna. Kompleksy ujściowo-przewodowe niedrożne. Przewody nosowe górne niedrożne, częściowo drożny przewód nosowy środkowy prawy. Poza tym przewody nosowe drożne, prawostronne skrzywienie przegrody nosowej, widoczny ubytek w części środkowej ok 2,5x3,5 mam, niewielka asymetria migdałków podniebiennych L>P. Drobna zmiana o obrazie łagodnego kostniaka lub Wyspy kostnej w kości czołowej nieco lewostronnie od linii pośrodkowej. Proszę o konsultację, martwię się.

Opisane przewlekłe zmiany zapalne w zatokach przynosowych : do omówienia z Laryngologiem

OPIS BADANIA TK : " TK wyniki są następujące : zmiany zapalne w zatoce szczękowej lewej z jej niemal całkowita bezpowietrznością, w zatoce szczękowej prawej pogrubienia błony śluzowej polipowate do 5mm głównie przy ujściu i okrężne do 3mm, komórki sitowe w znacznym stopniu zajęte przez zmiany zapalne w większości bezpowietrzne, zmiany zapalne w zatoce klinowej w postaci okrężnego pogrubienia błony śluzowej do 4,5 mam, zatoki czołowe słabo rozwinięte w większej części zajęte przez zmiany zapalne prawa niemal bezpowietrzna. Kompleksy ujściowo-przewodowe niedrożne. Przewody nosowe górne niedrożne, częściowo drożny przewód nosowy środkowy prawy. Poza tym przewody nosowe drożne, prawostronne skrzywienie przegrody nosowej, widoczny ubytek w części środkowej ok 2,5x3,5 mam, niewielka asymetria migdałków podniebiennych L>P. Drobna zmiana o obrazie łagodnego kostniaka lub Wyspy kostnej w kości czołowej nieco lewostronnie od linii pośrodkowej"

Ważne kto i dlaczego miał to badanie Ważne objawy kliniczne; Najważniejszy Pacjent, Jak długoi wywiad, Jakie objawy Jakie wyniki badan krwi, moczu, USG etc... Jakie ma inne choroby , jakie leki wywiad rodzinny ??? Jaki : wiek, stan ogólny, obciążenia chorobowe, wyniki badań ... Cała historia choroby, inne schorzenia towarzyszące ; Jakie przyjmuje leki i dlaczego ; Nawyki, używki Konieczna pełna konsultacja z badaniem neurologicznym Ważny też tryb pracy, tryb życia, nastrój i sen Warto wykluczyć zaburzenia lekowe, niepokój... stresy . Czy nie było innych problemów , stresów Pozdrawiam i zapraszam