Czy SM tak szybko się rozwinęło?
Dzień dobry, Czy stwardnienie rozsiane może rozwinąć się przez rok? W zeszłym roku miałam rezonans głowy oraz rezonans kręgów szyjnych. Tam nie wyszło nic złego. Jednak mam problem z drętwieniem lewej ręki od kilku dni. Nie wiem, czy możliwe że to stwardnienie rozsiane, czy bardziej wynikać to może z problemów z kręgosłupem szyjnym?

KOBIETA, 31 LAT 8 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
stwardnienie rozsiane to choroba, która zazwyczaj rozwija się stopniowo i może dawać różne objawy neurologiczne, w tym drętwienie, osłabienie mięśni, zaburzenia równowagi, problemy ze wzrokiem, czy trudności z koordynacją ruchową.
Jeśli w zeszłym roku rezonans głowy oraz rezonans kręgów szyjnych nie wykazał niczego niepokojącego, to istnieje możliwość, że drętwienie ręki może być związane z kręgosłupem szyjnym. Warto jednak skonsultować swój problem z neurologiem oraz ortopedą.
W naszym projekcie pojawiały się podobne pytania pod linkami:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dretwienie-nogi-a-stwardnienie-rozsiane,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-dretwienia-oznaczaja-stwardnienie-rozsiane,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-lekkie-dretwienie-jednej-strony-twarzy-moze-byc-zwiazane-ze-stwardnieniem-rozsianym,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-dlugo-moze-rozwijac-sie-stwardnienie-rozsiane.