Co znaczy takie uczucie w nogach?

Mam uczucie palenia nóg , szczególnie pod kolanami, co to może być?
MĘŻCZYZNA, 30 LAT 2 miesiące temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy!

Uczucie palenia w nogach, o którym Pan pisze, może być objawem parestezji.

Parestezja to niewłaściwe i dość niekomfortowe wrażenie odczuwania bodźców, objawiających się mrowieniem, drętwieniem, pieczeniem, czy tak jak Pan wspomniał, paleniem w okolicach skóry nóg i rąk. Pojawiać się również może zmiana temperatury skóry w miejscu drętwienia.

Występuje głównie na skutek uszkodzeń nerwów obwodowych. Przyczyną parestezji mogą być także: cukrzyca, dyskopatia, zwyrodnienie kręgosłupa, niektóre nowotwory, niedoczynność tarczycy, stwardnienie rozsiane, miażdżyca, zespół cieśni nadgarstka, półpasiec, choroba niedokrwienna serca oraz uszkodzenie centralnego układu nerwowego.

Proponujemy, aby skonsultował się Pan z lekarzem neurologiem, który postawi dokładną diagnozę oraz określi kierunek leczenia.

Badania, które można wykonać pod kątem parestezji to: rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa, angiogram, badanie USG, badanie rentgenowskie oraz elektromiografia i elektroneurografia.

Więcej na temat tego schorzenia można przeczytać w poniższym artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/parestezje

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty