Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 3 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból głowy i karku oraz drętwienie kończyn a nerwica

Od roku mam dziwne ataki zdarzyły się 4 razy, zaczyna się od dziwnego samopoczycia, a kończy na drętwieniu rąk, nóg, twarzy ( jakieś dziwne mrowienia), nie mogę mówić. Często boli mnie tył głowy i kark (może od kręgosłup). Lekarze powiedzieli że to może być nerwica lub brak magnezu. Czy to może być coś innego bardziej poważnego ? Może migrena z aurą lub coś od kręgosłupa? proszę o pomoc!!!
ponad rok temu

Możliwości leczenia dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są możliwości leczenia dzieci autystycznych.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Opisane przez Panią objawy mogą mieć wiele przyczyn. Opisane drętwienia/mrowienia mogą być bowiem wynikiem zaburzeń elektrolitowych, chorób neurologicznych (mało prawdopodobna przyczyna), teoretycznie może być to także migrena z aurą jak i nerwica. Sugeruję konsultację neurologiczną oraz badanie poziomu elektrolitów.

0

Wskazane badania elektrolitów we krwi, Próba tężyczkowa w EMG Nerzica predysponuje do nadmiernych reakcji i hiperwentylacji, co może wywołać napad tęzyczki! Zwyrodnienia kręgosłupa i przeciążenia też powodują bóle głowy i karku / komputer, pochylanie głowy/ Konieczne kompleksowe badanie neurologiczne

Specjalista neurolog. Ekspertka w dziedzinie leczenia migreny oraz przewlekłego bólu głowy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy