Bóle głowy i zawroty

Witam. Mam od paru lat bóle głowy. Pojawiają się pod wieczór, po stresującym dniu (kilka razy w m-cu), nasilają się przy wstawaniu i pochylaniu, zwykle z 1 strony głowy, częściej lewej, czasami z tyłu lub przodu głowy, zwykle przechodzi po 1-2 Apapach. Do tego częste lekkie zawroty głowy (uczucie oszołomienia) i sporadycznie mocne (towarzyszyły temu szumy, przytkanie i ucisk ucha lewego). Cierpię na Hashimoto i nerwicę. Mam już skierowanie na RM. Czy to może być coś poważnego?

Lek. Tomasz Budlewski

bez badania ciezko jest cos więcej powiedziec. proponuję kierowac się zaleceniami lekarza zlecajacego powyzsze badanie/

Opisane objawy mogą wskazywać na migrenowo - napięciowe bóle głowy. Wskazane jest wykonanie zaleconego RM. Zalecałabym uzupełnić diagnostykę w kierunku tężyczki utajonej (badanie emg - próba Tężyczkowa).

Agnieszka Montewka

Opisane objawy mogą wskazywać na migrenowo - napięciowe bóle głowy. Wskazane jest wykonanie zaleconego RM. Zalecałabym uzupełnić diagnostykę w kierunku tężyczki utajonej (badanie emg - próba Tężyczkowa).