Dziecko autystyczne w przedszkolu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o przebywaniu dziecka autystycznego w przedszkolu.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

parestezje towarzyszą wielu jednostkom chorobowym. Dolegliwość ta może pojawiać się w przypadku: stwardnienia rozsianego, cukrzycy, zwyrodnień kręgosłupa, zespołu cieśni nadgarstka, migreny czy półpaśca.

Inną przyczyną może być zbyt długie przebywanie w jednej pozycji, ograniczenie dopływu krwi, niedobory witamin, ucisk nerwów lub uszkodzenia nerwów obwodowych. Mrowienie w łydkach może oznaczać rwę kulszową, żylaki kończyn dolnych lub niewydolność żylną.

Powodów występowania mrowienia i drętwienia jest naprawdę wiele, dlatego konieczna jest wizyta u lekarza w celu rozpoczęcia diagnostyki.

Problem został opisany w jednym z artykułów na naszym portalu pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/parestezje.

Pomocna może okazać się odpowiedź specjalisty na podobne pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-mam-parestezje-lydek.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty