Mrowienie w kręgosłupie

Witam, od jakiegoś czasu czuję mrowienie w dolnum odcinku kręgosłupa, mam wrażenie jakby to mrowienie było w kręgosłupie. Poza tym nie mam innych objawów. Czy taki objaw może mieć związek z przebytą niedawno ciążą, w czasie której miałam rwę kulszową, czy może być objawem SM?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Oczywiście sam opis, bez badania osobistego, to mało. Ale na podstawie tylko takiego objawu, nie ma podstawy podejrzewać stwardnienia rozsianego.

Dużo bardziej prawdopodobne jest, że jest to objaw podrażeniania z powodu rwy kulszowej. Jeżeli to mrowienie będzie się utrzymywało lub dojdą jakieś inne niepokojące objawy, proponuję zgłosić się do lekarza.

Serdecznie pozdrawiam!